• Jasełka 🌟

• Kultywując tradycje bożonarodzeniowe uczniowie klas drugich przygotowali przedstawienie świąteczne „Jasełka”. Niezwykła historia narodzin Jezusa została wzbogacona tradycyjnymi kolędami wspólnie odśpiewanymi przez uczniów i nauczycieli. Dodatkowo mogliśmy podziwiać wspaniały występ uczniów klasy 3a, którzy zaśpiewali wesołą pastorałkę. To był magiczny czas, który wprowadził nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Święta tuż, tuż…

• Wigilia klasowa kl. 1a

• Wigilię klasową uczniowie klasy 1a rozpoczęli od złożenia życzeń Paniom Dyrektor, pracownikom szkoły oraz swoim kolegom i koleżankom. Wspólny poczęstunek i radosne kolędowanie pozwoliło nam miło spędzić czas.

• Akcja charytatywna Dzieci Dzieciom ❤️

• Boże Narodzenie to czas szczególny – pełen miłości, ciepła, radości i wzajemnej życzliwości.

Uczniowie naszej szkoły zorganizowali we współpracy z Fundacją Polacy Dzieciom akcję charytatywną na rzecz podopiecznych z Rodzinnych Domów Dziecka z województwa mazowieckiego.

Serdecznie dziękujemy Darczyńcom oraz wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc, wsparcie i wielkie serce ❤️❤️❤️

• Warsztaty integracyjne w XLIX Liceum Ogólnokształcącym im. J. W. Goethego w Warszawie.

• 18 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w warsztatach integracyjnych zorganizowanych przez uczniów XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. J. W. Goethego w Warszawie. Uczniowie zadawali sobie pytania oraz udzielali informacji o sobie w języku niemieckim. Następnie rozwiązywali zadania na stacjach. W zadaniach pomagali im uczniowie liceum. Lekcja była bardzo owocna, uczniowie przećwiczyli swoje umiejętności językowe w praktyce.

• Wieczór Kolęd i kiermasz świąteczny 🎄

• W chrześcijańskim sercu i w wyobraźni rodzi się Boska Dziecina, a każda, zarówno zabytkowa, jak i nowa świątynia, staje się Szopką Betlejemską.

Tą historię przypomnieliśmy 14 grudnia podczas Wieczoru Kolęd, gdzie zostały odśpiewane najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Podczas koncertu mogliśmy posłuchać utworów w różnych językach: polskim, ukraińskim, angielskim, białoruskim, niemieckim i francuskim śpiewanych przez naszych uzdolnionych uczniów.

Dużą niespodzianką był piękny i wzruszający występ Dziecięcego Zespołu Wokalnego „Mały Kameleon” pod kierunkiem pani Tatiany Trojanowskiej - Raczyńskiej z Młodzieżowego Domu Kultury Mokotów.

Było bardzo klimatycznie 🎄🎄🎄

Po koncercie odbył się Kiermasz Świąteczny. Każda klasa miała swoje stoisko. Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie. W sprzedaży były domowe wypieki, ozdoby choinkowe, wianki bożonarodzeniowe, drobne upominki i wiele innych dekoracji świątecznych wykonanych własnoręcznie przez dzieci, rodziców i nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim za pomoc, zaangażowanie i wielkie serce ❤️

Do zobaczenia za rok!

• Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej

• Dnia 19.12.2023 w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej, którzy w wybranych klasach przeprowadzili zajęcia profilaktyczno - wychowawcze.

Klasa 1b nabyła wiedzę, jak zachowywać się w kontakcie z osobą obcą. Klasa 5a uczestniczyła w warsztacie "Komunikacja bez przemocy". Uczniowie 7a wysłuchali wykładu na temat "Odpowiedzialność prawna osób nieletnich". Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy zajęć, zdobytą wiedzę i umiejętności, doskonalić będą w codziennym życiu!

• Wspólne przystrajanie choinki w kl. 1a 🎄

• Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z wieloma tradycjami. Wspólne przystrajanie choinki własnoręcznie przygotowanymi ozdobami przyniosło nam dużo radości i wprowadziło świąteczną atmosferę w klasie. Święta tuż, tuż... 😀🎅🎄