• Wycieczka do Teatru Warszawskiej Opery Kameralnej.

• Dnia 6 grudnia uczniowie klas 1a,1b, 3a i 3b obejrzeli przedstawienie muzyczne pt. "Bajka o siwobrodym krasnalu". to ujęta w nowatorski sposób wierszowana opowieść autorstwa Michała Błeszyńskiego (teksty) i Marii Holki (muzyka). Autorzy zapraszają słuchaczy do podróży przez wiele stylów muzycznych – od muzyki klasycznej, przez brzmienia latynoamerykańskie i swing lat 20-tych ubiegłego wieku, po jazz i blues.

• Lekcja WF w Hangarze 646

• 7 grudnia uczniowie klasy 1a i 3a wspaniale bawili się w parku trampolin. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji i zabaw. Profesjonalni instruktorzy zadbali o bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Humory wszystkim dopisywały. To był bardzo udany dzień.

• Siec Badawcza Łukasiewiecz - Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego

• 28 listopada klasa 3a odwiedziła Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Podczas wizyty uczniowie poznali sylwetkę Ignacego Łukasiewicza, prekursora przemysłu naftowego oraz wynalazcę lampy naftowej. Pierwsza skonstruowana przez niego lampa rozświetliła w 1853r. wystawę apteki „Pod Złotą Gwiazdą” we Lwowie, gdzie pracował. Dodatkowo uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w budownictwie oraz samodzielnie kierować pracą maszyn budowlanych na symulatorach.

Serdecznie dziękujemy Pani  Katarzynie Boguckiej za zaproszenie do Instytutu i  bardzo ciekawą wycieczkę.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Dzień Pluszowego Misia był wyjątkowym dniem także dla dzieci z naszej świetlicy. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ukochane pluszaki. Poznaliśmy imiona i historie przyniesionych zabawek. Dzieci usłyszały o najbardziej znanych i popularnych misiach oraz rozwiązały quiz na ich temat. Odbyły się konkursy i zabawy tematyczne. Nie obyło się bez sesji zdjęciowej z ulubionymi pluszakami oraz wielkoformatowym misiem namalowanym przez nasze nauczycielki. To był dla wszystkich bardzo radosny dzień, życzymy sto lat wszystkim Pluszowym Misiom!

• Wycieczka do Muzeum Geologicznego

• 23 listopada klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Muzeum Geologicznego. Uczniowie mogli  podziwiać unikatowe okazy skał, minerałów i skamieniałości. Szczególne zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudziły eksponaty szkieletu mamuta oraz upierzonego, drapieżnego dinozaura. Na każdym z uczestników wystawa wywarła niezapomniane wrażenie.

• Światowy Dzień Życzliwości

• 21 listopada uczniowie w świetlicy obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Z okazji tego szczególnego święta dzieci ozdobiły ubrania znaczkami w żółtym kolorze, który jest symbolem optymizmu i radości. Uczniowie rozmawiali o tym, jak okazać życzliwość drugiej osobie, ułożyli własne pozdrowienia oraz namalowali piękne plakaty. Każde dziecko mogło również zrealizować swój pomysł na pomoc koleżeńską.

Dziękujemy za ten wyjątkowy dzień, który był pełen uśmiechów, miłych słów i gestów.

• Śniadanie Daje Moc - ogólnopolski program edukacyjny.

• Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień!

W ramach udziału w programie uczniowie klas I-III dowiedzieli się, jak ważne jest zdrowe odżywianie dla zachowania zdrowia, poznali zasady piramidy żywieniowej oraz samodzielnie przygotowywali smaczne, zdrowe śniadanie.