• Wizyta uczniów kl. 3a w Zamku Królewskim 🕍

• Uczniowie wraz z przewodnikiem wyruszyli na poszukiwanie ulubionego pieska króla Stanisława Augusta - Kiopka, który zaginął. Podczas poszukiwań poznali rodzinę króla, jego przyjaciół i mieszkańców Zamku. Spotkali również dworzanina, dzięki któremu piesek został odnaleziony. To była niezwykła przygoda i niezapomniana lekcja historii.

Zwieńczeniem wycieczki był spacer pięknymi uliczkami Starego Miasta.

• „Skarpetkowe” autorskie spotkanie z Panią Justyną Bednarek 📚

• 29 maja uczniowie klas 1-3 spotkali się z p. Justyną Bednarek- autorką ich ulubionej książki "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Książka ta jest wspaniałym dowodem na to, że lektura nie musi być nudna .

Podczas spotkania Pani Justyna Bednarek opowiedziała o początkach swojej twórczości oraz jak znaleziona na ulicy zagubiona skarpetka stała się inspiracją do napisania swojej pierwszej książki dla dzieci a następnie pozwoliła stworzyć całą serię ze skarpetkami w roli głównej.

Nasi uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o początkach pracy twórczej jako pisarki, zadawali pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Pani Justyna Bednarek oczarowała dzieci bezpośredniością i humorem, a humor, który jest zrozumiały dla młodego czytelnika to zaleta wszystkich książek tej autorki, które są przez dzieci „połykane w całości”.

Dziękujemy za piękne, ciekawe i pełne inspiracji spotkanie 💐

• Wycieczka do kina Cinema City 🎥

• Uczniowie klasy 3a pojechali do kina na seans filmowy pt.: "Mała syrenka". Bilety zostały sfinansowane
            z funduszy zebranych podczas zorganizowanej przez uczniów kawiarenki.

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Czytam z klasą…” .

• Klasa 3a zakończyła realizację II modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą…” .

Uczniowie poznali przygody bohaterów lektury „Dzieci z Bullerbyn”, które ukazali w zaprojektowanych przez siebie pizzach lekturowych. Uzupełnili kolejne strony w Lekturniku oraz wspólnie stworzyli plakaty na temat lektury, autorki i Szwecji.  Na zakończenie uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach według scenariusza pani Honoraty Szaneckiej „Podróże po Europie”. Lektura stała się również inspiracją do tworzenia licznych prac plastycznych.

• Mokotów ❤️

• Uczennica Nikola Rogowska z klasy 6a z własnej inicjatywy wykonała prezentację o tematyce związanej z naszą dzielnicą Mokotów. To ciekawa inicjatywa dziewczynki. Gratulujemy pomysłu:)

• Wycieczka do Inka Play

• Uczniowie kl. 4a i 5b mieli niezwykłą okazję spróbować swoich sił na ściankach wspinaczkowych i innych atrakcjach w Inka Play. Spisali się znakomicie, a ich zmaganiom towarzyszyły prawdziwe sportowe emocje. To była wspaniała przygoda!

• Dzień Mamy ❤️

• Dzień Mamy to najważniejsze święto w roku. Uczniowie klas 1-3 na lekcjach i podczas zajęć świetlicowych przygotowali dla swoich Mam kartki z życzeniami, laurki i niespodzianki.

Wszystkim Mamom życzymy dużo miłości, szczęścia i radości. Niech każdy dzień będzie dla Was wyjątkowy i niezapomniany 💐

• Dzień Mamy na lekcjach informatyki

• Z okazji Dnia Mamy, uczniowie na lekcjach informatyki przygotowali animacje w programie Power Point.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, w którym przedstawiamy wybrane prace uczniów.

• XVII Międzyszkolny Mokotowski Konkurs ,,Poeci Dzieciom"

• Dnia 18 maja odbyła się niezwykła uroczystość wręczenia nagród Międzyszkolnego Mokotowskiego Konkursu ,,Poeci Dzieciom. Była to już 17 edycja konkursu, który stał się tradycją naszej szkoły.

Gratulujemy Laureatom zdobytych nagród a wszystkim uczestnikom wytrwałości i zaangażowania.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorom i Nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu 💐

• Konkurs ,,Poeci Dzieciom"

• Organizowany corocznie konkurs pozwala odkrywać nowe talenty plastyczne, recytatorskie i literackie. A tych talentów w naszej szkole nie brakuje. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów kl. I-III, spośród których zostali wyłonieni laureaci reprezentujący naszą szkołę w Międzyszkolnym Mokotowskim Konkursie Poeci Dzieciom.

• W świecie czworokątów – klasa 5b

• Dzięki współpracy, zaangażowaniu i wsparciu pani Pauliny Kwiatkowskiej uczniowie klasy 5b stworzyli przepiękne projekty – reklamy, dotyczące czworokątów. Między innymi pojawiła się reklama okularów w kształcie równoległoboków, zaproszenie na bal czworokątów oraz inne ciekawe pomysły. Uczniowie, w ten sposób, utrwalili wiadomości o własnościach czworokątów. Taki sposób pracy zmusza uczniów do własnych przemyśleń, dochodzenia do poprawnego rozwiązania problemu. Przede wszystkim pokazali, że potrafią ze sobą współpracować. Praca sprawiła im wiele radości i satysfakcji.

Takie lekcje odbędą się jeszcze nie raz.