• Konkurs ,,Poeci Dzieciom"

     • Organizowany corocznie konkurs pozwala odkrywać nowe talenty plastyczne, recytatorskie i literackie. A tych talentów w naszej szkole nie brakuje. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów kl. I-III, spośród których zostali wyłonieni laureaci reprezentujący naszą szkołę w Międzyszkolnym Mokotowskim Konkursie Poeci Dzieciom.

     • W świecie czworokątów – klasa 5b

     • Dzięki współpracy, zaangażowaniu i wsparciu pani Pauliny Kwiatkowskiej uczniowie klasy 5b stworzyli przepiękne projekty – reklamy, dotyczące czworokątów. Między innymi pojawiła się reklama okularów w kształcie równoległoboków, zaproszenie na bal czworokątów oraz inne ciekawe pomysły. Uczniowie, w ten sposób, utrwalili wiadomości o własnościach czworokątów. Taki sposób pracy zmusza uczniów do własnych przemyśleń, dochodzenia do poprawnego rozwiązania problemu. Przede wszystkim pokazali, że potrafią ze sobą współpracować. Praca sprawiła im wiele radości i satysfakcji.

      Takie lekcje odbędą się jeszcze nie raz.

     • Kawiarenka charytatywna 🍨🍰🧁🍭

     • Szanowni Państwo,
      Drodzy Uczniowie!

      Z całego serca dziękuję za piękne włączenie się w inicjatywę - kawiarenki charytatywnej.
      Wierzę, że pomagając innym - pomagamy sobie!

      Daliście mi Państwo i Wy Drodzy Uczniowie nadzieję i wiarę, a to wartości najcenniejsze;)
      Na stronie FB szkoły zostały zamieszczone podziękowania od Niezłomnego Chłopca i jego Walecznej Rodziny.

      Z wyrazami szacunku
      Anna Imiełowska

      PS

      Budujmy wspólnie naszą szkołę!
      Wykorzystajmy potencjał!
      Bądźmy razem!

     • Wyniki konkursu matematycznego KANGUR

     • Z przyjemnością informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Kangur dwóch uczniów z klasy 8c dostało wyróżnienie: Michał Gaudziak oraz Jerzy Kowalkowski-Gieżyński. GRATULUJEMY!! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do udziału w kolejnych latach.

     • Lekcja informatyki w kl. 5b

     • W ramach zajęć z informatyki uczniowie klasy 5b uczyli się obsługi robota Photon. Zostali zapoznani z podstawowymi funkcjami robota. Pisali krótkie programy, które wprawiały w ruch Photona. Nauka zmieniła się u wszystkich w super zabawę.

     • Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2023

     • Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2023

      Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.

      Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

      Jak się zapisać?

      Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 16 maja 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 28 maja 2023 r. do godz. 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

      Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 16 maja 2023 r. o godz. 16.00.

      Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

      Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2023 będą publikowane na bieżąco na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl 

       

      Zapraszamy!

       

      Placówki Lato w Mieście 2023 - terminy

       

     • Przerwy z robotem Photon

     • Dziś swoją przygodę z robotami Photon rozpoczęła klasa 3a. Przed nimi wiele wyzwań i nowych doświadczeń w świecie nowych technologii.

     • Przerwy z robotem Photon - klasa 2a

     • Dzisiaj rozpoczęły się zajęcia, podczas których uczniowie będą mogli poznać roboty Photon. Uczniowie klasy 2a jako pierwsi skorzystali z takiej możliwości. Poznali reguły wprawiania robota w ruch w każdym kierunku (na wprost, do tyłu, skręt w lewo, w prawo). Było przy tym dużo dobrej zabawy. Uczniowie wyszli z zajęć zadowoleni i z uśmiechem na twarzy. Już dzisiaj część uczniów mówiła, że za tydzień także skorzystają z takiej przerwy.

     • Lekcja informatyki z robotami Photon w klasie 6a

     • Dzisiaj uczniowie klasy 6a na lekcji informatyki korzystali z robotów Photon. Zadaniem uczniów, było wykonywanie misji, które zlecał im robot. Musieli np. nadać mu imię, nauczyć go chodzić, zmieniać kolory itp. U większości uczniów, było widać duże zaangażowanie i przejęcie, gdy którejś misji nie mogli zrealizować. Taka lekcja nauczyła uczniów nie tylko sposobu obsługiwania i programowania robota, ale przede wszystkim pokazała, na czym polega dobra współpraca w grupie.

     • Drużynowy czwórbój lekkoatletyczny

     • Dzisiejszy deszczowy poniedziałek nie przeszkodził naszym młodszym dziewczynom wystąpić w drużynowym czwórboju lekkoatletycznym. Uczennice dały z siebie wszystko i z dumą reprezentowały naszą szkołę na zawodach za co dziękujęmy:)

     • Zawody lekkoatletyczne 🥇🏆🏃‍♀️

     • W piątek 13 maja nasi uczniowie z najstarszych klas, wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych - eliminacje Mokotowa.

      Maja Filutowska była najszybszą dziewczyną na Mokotowie w biegu na 100 m. z wynikiem 8,75 s. Gratulujemy!

     • Konkurs plastyczny pt. ,,Wiosenne obrazki"😊🌺🦋

     • Z przyjemnością ogłaszamy, że w dniu 10 maja zostały wręczone nagrody i dyplomy za udział w świetlicowym konkursie plastycznym pt. ,,Wiosenne obrazki".

      I miejsce zajęły uczennice:

      Alisa Yarashevich, klasa 1b

      Melaniia Yaremko, klasa 1b

      Aleksandra Gliwa, klasa 2a

      Nikola Szlifirska, klasa 5a

      Wyróżnienia otrzymały:

      Anhelina Aurukevich, klasa 2a

      Diana Rak, klasa 3a

      Sofia Birtolo, klasa 5b

      Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie! Gratulujemy zwycięzcom!