• Ślubowanie uczniów klas pierwszych

• Ślubowanie uczniów klas pierwszych to najważniejsza uroczystość szkolna, podczas której pierwszoklasiści pasowani są na uczniów i stają się członkami naszej małej społeczności.

Wszystkich zebranych, w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, powitali pani dyrektor Anna Imiełowska, starsi uczniowie oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Janusz Kamiński.

Nasi najmłodsi uczniowie, w odświętnych strojach, po złożeniu uroczystej przysięgi, zaprezentowali wspaniały program artystyczny, podczas którego pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, nauczycieli i całej społeczności szkolnej.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów, nowych przyjaźni i radości ze zdobywania wiedzy.

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, w tym roku, obchodziliśmy 7 października. Nasi młodsi uczniowie stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych: Pani Dyrektor, nauczycieli oraz Rodziców. Osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania otrzymywały pamiątkowy certyfikat i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty.

• Warsztaty dla młodzieży "Kompozytorem być"

• Jak „Kompozytorem być”, zgłębiali 4 października uczniowie klasy 8b. Warsztaty pod tym tytułem poprowadził z nimi nie byle kto, bo znany i ceniony kompozytor, instrumentalista, dyrygent, aranżer i producent muzyczny Jan Stokłosa, były kierownik muzyczny warszawskiego Teatru Rampa i członek orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej, zatem: fachowiec pierwszej wody.

Opowiedział on uczniom o tajnikach zawodu kompozytora i producenta muzycznego, a w tej mierze między innymi:

• co to w ogóle jest ta muzyka i z czego się składa?
            • jak powstaje dzieło muzyczne?
            • na czym polega różnica między komponowaniem a aranżowaniem?
            • jak panować nad orkiestrą?
            • i wiele, wiele innych fascynujących ciekawostek.

Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Basenem Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej.

• Mistrzostwa Mokotowa w piłce ręcznej

• Wielki sukces naszych dziewczyn w zawodach finałowych Mokotowa. Dziś zdobyliśmy brązowe medale. Rywalizacja w finałach odbywała się w jednej grupie, meczami "każdy z każdym".

Wielkie brawa i gratulacje dla naszych dziewczyn 🤾‍♀️🏆🥉😁👍💪

Oto wyniki naszych Ósmoklasistek:

1. SP 20 - SP 271 1:2
            2. SP 202 - SP 212 4:4
            3. SP 202 - SP 85 3:7
            4. SP 202 - SSP 26 3:1

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. SP 85 12 pkt.
            2. SP 271 7 pkt.
            3. SP 202 4 pkt.
            4. SP 212 2 pkt.
            5. SSP 26 2 pkt.

• Dzień Chłopaka

• 30 września świętowaliśmy w szkole wyjątkowy dzień: Dzień Chłopaka. Nasze uczennice przygotowały dla swoich kolegów zabawne zadania m.in.: grę w gumę, zumbowe tańce czy robienie jarzębinowych korali. Śmiechu nie było końca. Nasi chłopcy spisali się wspaniale.

• Światowy Dzień Jabłka

• Jabłka to jedne z najpopularniejszych i najchętniej spożywanych owoców na świecie. 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Był to wyjątkowy dzień, inny niż zwykle, ponieważ uczniom klas młodszych, podczas zabaw i zajęć lekcyjnych towarzyszyły jabłka. Jabłko, jako źródło witamin, stało się także pretekstem do rozmowy na temat zdrowego odżywiania się i zachowań prozdrowotnych. Wspólnie zastanawialiśmy się, w jaki sposób powinniśmy chronić swoje zdrowie.

• Ogólnopolska akcja „Sprzątanie świata - Polska 2022"

• Nasza Szkoła po raz kolejny dołączyła do akcji ”Sprzątanie świata”.
            Tegoroczna, już dwudziesta dziewiąta akcja przebiegała pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. I jak, niestety, mogli się przekonać uczniowie, niektórzy ludzie bardzo chętnie „dzielą się” z innymi swoimi śmieciami. Odpowiedzialność za naszą planetę rośnie znacznie wolniej niż góry odpadów. Wierzymy jednak, że uda się nam to zmienić. Razem możemy więcej!

W ramach udziału w akcji dla uczniów klas I-III zorganizowano zabawę sportowo - ekologiczną, promującą zachowania proekologiczne i kształtujące troskę o przyrodę.

• Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy.

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie i nauczyciele na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty i poznać im ich mocne strony. W naszej szkole mamy wielu uzdolnionych uczniów, którzy podczas wspólnych zabaw, pokazów i działań hucznie obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki.

Pamiętaj!
            MASZ TALENT I KROPKA!