• Notatki graficzne na lekcji matematyki w klasie 5b.

• Klasa 5b na lekcji matematyki ćwiczyła wykonywanie notatek w formie graficznej. Pani Kwiatkowska najpierw pokazała uczniom przykładowe prace, wyjaśniła co to są notatki graficzne, a następnie klasa podzieliła się na grupy i uczniowie zaczęli swoją przygodę. Ich zadaniem było przedstawienie w formie graficznej różnych pojęć związanych z ułamkami zwykłymi. Taka forma pracy zmusza uczniów do kreatywności i myślenia. Uczy pracy w grupach. Jest to dobra metoda na powtórkę. Na pewno jeszcze nie raz będziemy tworzyli notatki w formie graficznej. Poniżej prezentujemy efekty pracy klasy 5b.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach obchodów uczniowie z klasy 3a uczestniczyli w lekcji online pt. „Sieciaki – poznaj bezpieczny internet!” oraz przygotowywali e-pocztówki z pozdrowieniami z ferii zimowych.

• Spotkanie ze strażnikiem miejskim uczniów kl. 3a

• Na spotkaniu uczniowie mieli okazję porozmawiać na temat potrzeby ochrony zwierząt. Poznali, jak należy opiekować się zwierzętami i co zrobić w sytuacji zagrożenia. Dowiedzieli się, czym zajmuje się Ekopatrol.

• Jak Rumcajs Cypiska uratował - przedstawienie teatralne

• W poniedziałek 6 lutego, klasy 1a, 2a, 3a, 3b ponownie odwiedziły Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wspaniałe przedstawienie teatralne pt.: "Jak Rumcajs Cypiska uratował" przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji Dzieci i Młodzieży z Wrocławia.

• Ach ta Pippi - przedstawienie teatralne

• Dnia 30 stycznia uczniowie klas I-III wybrali się do Studia Koncertowego Polskiego Radia na przedstawienie "Ach ta Pippi" przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Ciekawe przygody niezwykłej dziewczynki dostarczyły nam dużo radości i śmiechu. Pokazały nam jak ważna jest przyjaźń, troska o zwierzęta i tolerancja.

• Międzynarodowy projekt edukacyjny „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” - klasa 3a

• Naszą przygodę rozpoczęliśmy wraz z bohaterami książki "Sposób na Elfa". Uzupełniliśmy pierwsze strony w Lekturniku. Stworzyliśmy klasową chmurkę oraz jej chmurkowych przyjaciół. Przygotowaliśmy lapbooki związane z treścią przeczytanej lektury oraz wykonaliśmy plakaty zachęcające do czytania. Na zakończenie zrealizowaliśmy zadania umieszczone w scenariuszu autorstwa pani Honoraty Szaneckiej pt.: "Podróże po Polsce".

• Lekcja informatyki w kl. 5b

• Grupa uczniów z klasy 5b podczas lekcji informatyki została przeszkolona z obsługi użytkowania długopisów 3D. Na lekcji w grupach (dziewczynki/ chłopcy) wykonali swój pierwszy projekt.

• Lekcja informatyki w kl. 8b

• Uczniowie klasy 8b po zapoznaniu się z obsługą i zasadami użytkowania długopisów 3D wykonali swoje pierwsze prace. Było przy tym dużo zabawy i uśmiechu.

• Lekcja informatyki w kl. 5a

• Uczniowie klasy 5a podczas zajęć z informatyki zapoznali się z obsługą i zasadami użytkowania długopisów 3d. Następnie wspólnie wykonali próbne projekty.

• Kawiarenka - inicjatywa Samorządu Uczniowskiego

• 140 Babeczki, muffinki ideas | muffinki, babeczka, szablony140 Babeczki, muffinki ideas | muffinki, babeczka, szablony140 Babeczki, muffinki ideas | muffinki, babeczka, szablony

Drodzy Uczniowie,

Samorząd Uczniowski postanowił wprowadzić nową inicjatywę w naszej szkole – klasowe KAWIARENKI

Każda klasa ma możliwość zorganizowania własnej kawiarenki, z której dochód przeznaczony będzie na potrzeby klasowe, np. wycieczki, warsztaty lub cele charytatywne wybrane przez uczniów.

Zasady organizacji kawiarenki:

1. Przed organizacją kawiarenki przygotowujemy plakat informujący o terminie wydarzenia.
            2. W jednym tygodniu kawiarenkę może zorganizować jedna klasa na poziomie
              1-8.
            3. Chęć organizacji kawiarenki wcześniej zgłaszamy do opiekuna samorządu
              (aby uniknąć  zdublowania wydarzeń).
            4. Sprzedajemy wyłącznie produkty spożywcze - przekąski, wypieki, itp. Preferowane własnoręcznie wykonane wyroby. Nie sprzedajemy napoi, aby uniknąć zabrudzenia korytarzy. Obowiązkowe są serwetki. Chodzi o zasady BHP.

UWAGA: wypieki muszą być uprzednio pokrojone, nie przynosimy noży itp.

1. Kawiarenki mogą być organizowane tylko podczas przerw.
            2. Wychowawca klasy czuwa nad zorganizowanym przez uczniów wydarzeniem.
            3. Zebranymi pieniędzmi gospodarują uczniowie danej klasy wspólnie
              z wychowawcą.

Celem kawiarenek jest nauczenie dzieci i młodzieży aktywności społecznej, przedsiębiorczości i odpowiedzialności!

Zachęcamy do podejmowania tej inicjatywy!

Samorząd Uczniowski

140 Babeczki, muffinki ideas | muffinki, babeczka, szablony140 Babeczki, muffinki ideas | muffinki, babeczka, szablony140 Babeczki, muffinki ideas | muffinki, babeczka, szablony140 Babeczki, muffinki ideas | muffinki, babeczka, szablony

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek to osoby, które  w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę. Uczniowie klas I-III, aby wyrazić swoją miłość i szacunek przygotowali wraz z wychowawcami, nauczycielem techniki i nauczycielami świetlicy liczne prezenty i laurki.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia, miłości i wielu radosnych chwil.